Tiskové zprávy

Automobilové klenoty jsou unikátní výstavou automobilových veteránů v elegantním prostředí v Golf Clubu Hostivař. Pro rok 2020 připravujeme speciální téma sportovních a závodních vozů, abychom s vámi mohli být v kontaktu ohledně připravované tiskové konference a dalších podrobností o dalším ročníku, přihlaste se prosím mezi akreditované novináře:
 
Formulář akreditace:

Pro jakékoliv další informace a podrobnosti pište na: 
Praha hlásí světovou výstavní premiéru

Praha hlásí světovou výstavní premiéru

Praha 12. 6. 2019

Výstava Automobilové klenoty opět v Praze! Nejkrásnější automobily a motocykly znovu zamíří předposlední červnovou sobotu do golfového klubu v Hostivaři. První ročník se setkal s velkým úspěchem jak mezi vystavovateli, tak návštěvníky. V rámci druhého ročníku se představí stovka nejkrásnějších historických stroj i legendární vozidla ze slavných filmů naší kinematografie.

Kombinace krásného přírodního výstaviště, tvořeného prostředím golfového hřiště, a nablýskanou nádherou historických vozidel, se setkává s úspěchem po celém světě. Po kalifornském Pebble Beach, kde se právě na golfových trávnících koná jedna z nejprestižnějších světových výstav toho typu, se unikátní vozidla opět objeví i na golfovém pažitu v Praze – Hostivaři. Pořadatelé v těchto dnech finišují s přípravami druhého ročníku výstavy tak, aby formát výstavy i výběr exponátů nadchnul návštěvníky, kteří si opět z Hostivaře odnesou nezapomenutelné zážitky.

Kapacita výstavy je nastavena na 100 vybraných exponátů. Ty jsou organizátorem výstavy pečlivě vybrány z došlých přihlášek. Vystavená vozidla budou hodnotit odborníci, novináři i široká veřejnost. V rámci výstavy se bude konat soutěž Concours d´Elegance, do níž budou nominovány exponáty, které splní nejpřísnější kritéria kvality. Vítězná vozidla získají ocenění ve vyhlášených kategoriích. Bude také vyhlášen celkový vítěz výstavy.

Zakladatel a ředitel výstavy Ing. Jiří Martinka k výstavě poznamenal: „Jedná se o unikátní příležitost jak v České republice na jednom místě vidět opravdu mimořádné exponáty, mezi nimiž jsou i stroje, které představují světovou extra třídu a obstojí v jakékoli zahraniční konkurenci.“

Výstava se, stejně jako vloni, snaží nabídnout víc než jen přehlídku motorizované nádhery. Každý rok je proto spojená se specifickým tématem. Tím letošním jsou vozidla spojená se slavnými československými a českými filmy a seriály. Diváci si připomenou stroje, které hrály v pokladech naší kinematografie jako jsou například filmy Vrchní prchni, Dívka na koštěti, Saturnin, Šakalí léta a mnoho dalších. Většina strojů jsou autentické, tedy které opravdu v daném filmu hrály.

Součástí výstavy bude i expozice vozidel ze slavného závodu 1000 mil československých, v jejímž rámci se přestaví vozy, které se zúčastnily některého z předválečných ročníků nebo získaly ocenění v novodobé historii tohoto závodu.

Skutečnou senzací výstavy bude světová výstavní premiéra velmi vzácného vozu Lagonda V12 OHC z roku 1939, který byl vyroben na zkráceném podvozku a jehož motor má stejnou specifikaci jako závodní vozy pro závod 24 hodin v Le Mans v roce 1939. Konstrukce tohoto dvanáctiválce, u něhož se uvádí výkon 220 k, je označována jako vrcholné dílo W. O. Bentleye. 

Automobilové klenoty 2019, sobota 22. 6. 2019
místo výstavy: Golf Club Hostivař, U Golfu 565, 109 00, Praha
kontakt na ředitele výstavy: Ing. Jiří Martinka,  prezident@golfhostivar.cz, 606 640 340
další informace: www.automobiloveklenoty.cz, www.golfhostivar.cz

Zářící automobilové klenoty

Zářící Automobilové klenoty

Praha 23. 6. 2019

Druhý ročník přehlídky automobilové a motocyklové nádhery v pražském Golf Clubu Hostivař se v sobotu 22. června setkal s velkým zájmem účastníků i veřejnosti. Více než stovku historických automobilů a motocyklů obdivovaly tisíce návštěvníků.

Golf Club Hostivař opět uvítal krásné historické automobily a motocykly. V unikátním spojení s přírodním prostředím byla k vidění vozidla reprezentující obdivuhodnou produkci domácích značek, tak těch slavných ale dnes už i zapomenutých z celého světa.

Do soutěže se v devíti třídách, které hodnotila odborná porota, zapojilo 54 čtyřkolových a 20 dvou- či tříkolových klenotů vyrobených v rozmezí let 1905 až 1983. Speciální porota mezi automobily vybírala i vítěze v hodnocení elegance ve třech třídách. Všechna přihlášená vozidla ukázala vynikající schopnosti a zručnost těch, kteří je udržují v provozu a připravili je tak, aby návštěvníci mohli obdivovat nejen krásu jejich vzhledu, ale i kouzlo zvuku jejich motorů.

K soutěžícím se v Golf Clubu Hostivař přidalo dalších 23 neméně perfektně renovovaných a udržovaných vozidel, které zazářily v českých a československých filmech či televizních seriálech. K vidění navíc bylo několik úspěšných účastníků soutěže 1000 mil československých.

Návštěvníci se nenechali odradit ani krátkou přeháňkou a vyčkali až na vyvrcholení celé akce v podobě velké promenády vozidel na červeném koberci spojené s předáváním cen těm nejlepším. V hodnocení podle očekávání se ziskem tří cen, včetně absolutních prvenství v hodnocení odborné poroty i v hodnocení elegance, dominoval unikátní vůz Lagonda V12 DHC z roku 1939, který zde ve světové premiéře představil František Kudela. Potlesk a uznání si zde ale zasloužili opravdu všichni.

Ředitel výstavy Jiří Martinka letošní Automobilové klenoty 2019 hodnotí: „Letošní Klenoty se nám vydařily. Přes všechny obavy bylo nakonec ideální počasí, diváci i naprostá většina vystavovatelů byli akcí nadšení. Měli jsme exponáty, které by obstály na výstavách mezinárodni úrovně, včetně několika světových výstavních premiér.

Potěšila mě osobní účast nejvýznamnějších českých a moravských sběratelů, kteří přijeli s opravdovými výstavními skvosty. Podařilo se nám nabídnout program, který nadchnul diváky, vystavovatele i odborníky.

Letos jsme rozdělili 19 různých ocenění, které byly založené na názoru odborné poroty, novinářů, sponzorů a diváků. Vybrat ty nejlepší exponáty mezi všemi klenoty bylo letos pro všechny extrémně  obtížné – každý automobil a motocykl, který jsme vybrali k účasti na naší výstavě je tak již zároveň i vítězem.“

 

Ocenění

I. TŘÍDOVÉ CENY (CLASS AWARD) – CENY UDĚLOVANÉ ODBORNOU POROTOU

Automobily:

Antique Trophy – automobil vyrobený do 31. 12. 1918: Lorraine Dietrich VVM/CI, 1907 (Pavel Beran)

Prewar Trophy – předválečný automobil vyrobený po 31. 12. 1918: Lagonda V12 DHC, 1939 (František Kudela)

Postwar Trophy – poválečný automobil: Triumph 1800, 1947 (Mike a Martina Foremanovi)

Czech Trophy – český automobil: Praga Mignon, 1927 (Petr Sazima)

Preservation Trophy – nejzachovalejší automobil v původním stavu: Tatra 52 cabrio Sodomka, 1933 (Jiří Veleba)

CELKOVÝ VÍTĚZNÝ AUTOMOBIL (BEST OF SHOW)  – Lagonda V12 DHC, 1939 (František Kudela)

 

Motocykly:

Prewar Trophy  – předválečný motocykl: Ariel Square Four, 1931 (Petr Brábník)

Postwar Trophy – poválečný motocykl: MV Agusta 175, 1955 (Jiří Staněk)

Czech Trophy – český motocykl: Praga BD, 1932 (Zdeněk Svoboda)

Preservation Trophy – nejzachovalejší motocykl v původním stavu: Indian Power Plus, 1921 (František Souček)

CELKOVÝ VÍTĚZNÝ MOTOCYKL (BEST OF SHOW): Ariel Square Four, 1931 (Petr Brábník)

 

II. CENY ELEGANCE – CENY UDĚLOVANÉ POROTOU ELEGANCE

Porota uděluje tři ceny elegance:

  1. nejelegantnější cestovní automobil: Lagonda V12 DHC, 1939 (František Kudela)
  2. nejelegantnější sportovní automobil: Zbrojovka Z4, 1934 (Robert Kubelka)
  3. nejelegantnější filmový automobil: Adler, 1939 (Jaroslav Šebek)

III. SPECIÁLNÍ CENY

Ceny udělované sponzory, médii a veřejností

  1. Cena Golf Hostivař: Aston Martin DB2 MK4, 1959 (Engine)
  2. Cena ČSOB: Audi UW Front, 1933 (George Pandeyan)
  3. Cena médií: Jaguar E-type, 1966 (Lubomír Novotný)
  4. Cena veřejnosti – automobil: Citroen DS 21, 1972 (Petr Kottan)
  5. Cena veřejnosti – motocykl: Praga BD 500, 1932 (Ludvík Cimburek)

 

Automobilové klenoty 2019, sobota 22. 6. 2019
místo výstavy: Golf Club Hostivař, U Golfu 565, 109 00, Praha
kontakt na ředitele výstavy: Ing. Jiří Martinka,  prezident@golfhostivar.cz, 606 640 340
další informace: www.automobiloveklenoty.cz