1. Kategorie prezentovaných vozidel

Přehlídky se mohou účastnit vozidla na základě podané přihlášky a následného výběru organizátora. Prezentovaná vozidla budou náležet do následujících 7 platných tříd FIVA  do roku výroby 1990:

TřídaNázevRok výroby odRok výroby do
AAncestor< 19041904
BVeteran19051918
CVintage19191930
DPost Vintage19311945
EPost War19461960
G19611970
H19711990 (věkový limit FIVA = aktuální rok – 30

 

 2. Hodnocení prezentovaných vozidel

 1. Soutěž Concours d´Elegance – vybrané exponáty přehlídky budou zařazené do soutěže Concours d’Elegance a hodnocené porotou. Posuzování vozidla je mnohem náročnější, než u jiných hodnocení. Odborní porotci zde důkladně zkoumají vozidla a každé jejich součásti. Je důležité, aby na vozidle vše správně fungovalo a vozidlo bylo ve stavu takřka nového exempláře odpovídajícímu stavu, ve kterém opustil brány továrny. Mimo originální stav jsou nejsou povolené modifikace a součásti vozidla musí odpovídat danému modelu a roku výroby. Je preferováno továrně montované vybavení a příslušenství, nicméně akceptováno je i jiné, vždy za podmínky, že odpovídá správnému období provozu vozidla. V rámci této soutěže je udělena cena nejlepšího exponátu přehlídky (Best of show).
 2. Ceny elegance – udělované porotou složenou z osobností oblastí designu, umění a životního stylu. Hodnotí se především vnější vzhled a design vozidla z pohledu tvaru, barvy a provedení karoserie. Nezkoumají se zde technické vlastnosti (výkon, technický stav atd).
 3. Další ocenění – v rámci přehlídky budou udělená další ocenění, která budou výsledkem hlasování medií, oficiálních partnerů přehlídky, organizátorem, aj.
 4. Anketa návštěvníků – návštěvníci přehlídky z řad veřejnosti budou moci dát hlas vozidlům, které se jim nejvíce líbí.
 5. Trofeje a ocenění – bude rozděleno 15 ocenění v automobilové i motocyklové kategori. Přehled ocenění je součástí plného znění pravidel přehlídky.

3. Kritéria výběru vozidel do přehlídky

Do přehlídky se může přihlásit každý automobil nebo motocykl, nicméně vzhledem k limitované výstavní kapacitě upřednostníme tato vozidla:

 • sportovní a závodní vozidla
 • vzácné a netradiční typy vozidel
 • tovární prototypy
 • vozidla vyšší třídy (luxusní typy, větší výkon)
 • vozidla karosované renomovanými karosárnami
 • vozidla se významnou historií

Těšíme se na Vás!